9720
България
Община Пловдив организира кампания за разделно събиране на отработени маслаВ навечерието на Европейската седмица за намаляване на отпадъците Община Пловдив организира кампания за разделно събиране на отработени масла, съобщиха от пресцентъра на общинската администрация.Инициативата се осъществява съвместно с „Ойл рециклейшън“ ЕООД и ще бъде в периода от 19 до 21 ноември.
Автор: БТА / Редактор: Кирил Стойчев
| 14 Ноември 2025, 15:30 ч.
В навечерието на Европейската седмица за намаляване на отпадъците Община Пловдив организира кампания за разделно събиране на отработени масла, съобщиха от пресцентъра на общинската администрация. Инициативата се осъществява съвместно с „Ойл рециклейшън“ ЕООД и ще бъде в периода от 19 до 21 ноември. Това е втората за годината кампания за предаване на отработени масла, посочват от общината. Европейската седмица за намаляване на отпадъците е инициатива, чиято цел е да насърчи изпълнението на дейности за повишаване на осведомеността относно устойчивото използване на ресурсите и управление на отпадъците. Кампанията ще се състои на 19 ноември от 09:00 ч. до 12:00 ч., на кръстовището на ул. „Стою Шишков“ и ул. „Месемврия“ в район „Източен“ и от 13:00 ч. до 16:00 ч., на паркингът на гара „Тракия“ в район „Тракия“. На 20 ноември от 09:00 ч. до 12:00 ч., район „Северен“ – пред автогара „Север“ до магазин „Лидъл“ и от 13:00 ч. до 16:00 ч., район „Централен“ – бул. „Шести септември“, паркингът зад м-н „Т Маркет“ (ресторант Стадиона). На 21 ноември от 09:00 ч. до 12:00 ч., в район „Южен“ – продължението на бул. „Македония срещу магазин „Лидъл“ и от 13:00 ч. до 16:00 ч., в район „Западен“ – паркингът на ул. „Ранни лист“ до параклиса „Св. Троица“. Освен по време на кампанията за разделно събиране на отработени масла, гражданите могат да ги предават всяка седмица от понеделник до петък на площадка на подизпълнител на „Ойл рециклейшън“ ЕООД, находяща се на адрес: ул. „Брезовско шосе” № 180, склад № 215, след предварителна заявка на тел. 0876092929. Във връзка с изискванията за сезонна смяна на автомобилните гуми, от община Пловдив напомнят, че лицата, които пускат на пазара такъв продукт, са длъжни да осигурят възможност за приемане на излезли от употреба гуми в местата на продажбата и на смяната им без крайните потребители да дължат заплащане. Това означава, че гражданите имат възможността при закупуване на нови гуми или при сезонната им смяна напълно безплатно да оставят старите при съответния търговец или сервиз. Освен по този начин гражданите имат възможност да предават излезли от употреба гуми (до 4 бр.) на площадката на ОП „Чистота“ на ул. „Даме Груев“ №64А. За предотвратяване и ограничаване замърсяването на въздуха, водите и почвите, както и ограничаване риска за човешкото здраве и околната среда е забранено изоставянето, нерегламентираното изхвърляне или друга форма на неконтролирано обезвреждане на излезли от употреба гуми и отработени масла, както и изгарянето, с изключение на случаите, в които лицата притежават съответното разрешение за дейности с отпадъци. Припомняме, че преди дни Община Пловдив се включи в националната кампания за насърчаване на разделното събиране на отпадъци от опаковки
Не пропускайте важните новини от деня. Последвайте ни в Google News Showcase
Бъдете информани с нашите тематични бюлетини:
Получавайте всеки ден най-важните новини и събития от рубриката във входящата си поща.
Допълнителна информация за регистрацията и процедурата за доставка и анулиране (отмяна) можете да получите в нашият раздел NRD Бюлетини или, като натиснете на връзката или по-долу.
|
|
Получавайте най-важните новини и събития от Вашият град.
От понеделник до петък от нашия редактор Стела Филипова
|
|
ОЩЕ ОТ РУБРИКАТА
|
Общинският съвет в Самуил одобри средства за плащане на ДДС по проект за водопроводната мрежа в Желязковец
|
|
|
Граждани ще могат да поставят въпроси в съвместна приемна на депутати и Областната администрация в Разград
|
|
|
Модернизираният Дом за стари хора в село Кутово отвори врати
|
|
|
Благотворителен футболен мач в подкрепа на 8-годишната Ния ще се състои в Пазарджик
|
|
|
Седмият национален събор „Млечният път на България през вековете“ в Луковит ще се състои от 4 до 6 септември, реши Общинският съвет
|
|
ВРЕМЕ ЗА ЧЕТЕНЕ
|
Време за четене - месец Юни
Препоръчани заглавия |
ОЩЕ ОТ НОВИНИТЕ ДНЕС
|
Пострадалият в катастрофа в Свищовско е закаран в плевенската болница, пробата на другия шофьор е с положителен резултат за метаамфетамин
|
|
|
Общинските съветници в Самуил одобриха финансиране на проекти в социалната сфера и ВиК инфраструктурата
|
|
|
Челен удар между два леки автомобила с пострадал затвори временно пътя между Свищов и село Вардим
|
|
|
Движението по автомагистрала „Струма“ в района на Кочериново се регулира от полицията
|
|
|
Общинският съвет в Самуил одобри средства за плащане на ДДС по проект за водопроводната мрежа в Желязковец
|
|
Радиопрограми



Тикер
9720
ЗАПАЗИ
Общинският съвет в Самуил даде съгласие за изплащане на данък върху добавената стойност (ДДС) в размер на 202 687 евро по проект за реконструкция и подмяна на вътрешната водопровод ...